MOBİL YAZILIM

Mobil cihazlar günlük hayatımızda her geçen gün daha da fazla yer almakta ve çoğumuzun belki de gereksinim duyduğu en temel nesnelerden biri konumunda.

Aslında telefona benzer cihaz cihazlarla karşılıklı iletişimin bilinen geçmişi 1940'lara kadar uzanıyor. Telefondan daha çok telsiz sistemi diyebileceğimiz ve Walkie-Talkie adı verilen cihazlar, hatırı sayılır ağırlıkları ile birlikte sınırlı bir alan içerisinde haberleşmeye imkan sağlıyordu. Bu ilk cihazlarda karşılıklı iletişim esnasında aynı anda birbirinizin sesini duyma imkanı yoktu. Bir taraf konuşurken diğer taraf dinlemek konumunda olmak durumundaydı. 1970 yıllara gelindiğinde ise günümüzdeki telefon sistemlerinde daha çok benzeyen mobil telefonlar gün yüzüne çıktı ve geçen süreç içerisinde belki de hayalini bile edemediğimiz kadar farklı özellikler barındıran özellikler barındıran ürünlerle karşı kaldık.

Günümüz mobil cihazlarını en kullanışlı yapan özelliklerden birisi de harici uygulamaların yüklenilebilir olması. İşte bu noktada, Netiys Bişilim olarak ister kurumsal, ister kişisel mobil yazılım uygulama ihtiyaçlarını değerledirerek, projelendirip  yazılımını yapıyoruz.