BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIĞI

 Gerek kişisel gerek kurumsal projeler start verilmeden önce detaylı analiz ve fizibilite çalışmaları gerektirirler. Projenin maliyetinden tutun, uygulanabilirliği, öngörülen süre ve kullanılacak altyapı gibi bir çok etkenin birlikte değerlendirilmesi gerekir.

Bazen çok küçük bir yatırımla halledebileceğimizi zannetdiğimiz girişimlerimiz beklenenin çok üstünde rakamlarla karşımıza çıkabileceği gibi çok komplike ve yüksek maliyetli zannetiğimiz projeler de tahmin edilenin çok çok altında maliyet ve uygulanabirlik seçenekleriyle karşımıza çıkabilmektedir.

Kaynak ve imkanların kullanılması söz konusu olan durumlarda yöneleceğimiz projenin yapılmaya değer olup olmadığı, ne ölçüde karlı veya çözümsel olabileceği gibi bir çok hususun değerlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Uzmanlık, bilgi ve deneyim gerektiren bir faaliyet olan fizibilite çalışması ile birlikte kurulacak bir ortak akıl platformuyla mevcut durumun analizinden master planların oluşturulmasına kadarki sürecin itina ile yürütülmesi gereklidir.

Netiys Bilişim olarak, bilgi teknolojileri konusunda yol haritanızı daha kolay belirleyebilmeniz için danışmanlık hizmeti de sunmaktayız.